Lukeman Literary Management Ltd

 • 1 Numarali Çok Satan!

  "ALACAKARANLIK ve VAMPIR GÜNLÜKLERI kitaplarina rakip olabilecek ve son sayfasina kadar okumak isteyecegini bir kitap! Macera, ask ve vampirleri seviyorsaniz bu kitap tam size göre!" --Vampirebooksite.com (Dönüsüm için) ARZULANMIS Çok Satan kitap serisi VAMPIR GÜNLÜKLERI'nin 5. kitabi. Seri, su anda ücretsiz olarak indirilebilen DÖNÜSÜM (1. Kitap) ile basliyor.

  ARZULANMIS'ta (Vampir Günlükleri 5. Kitap) Caitlin Paine uyandiginda bir kez daha zamanda geri gitmis oldugunu fark ediyor. Bu kez on sekizinci yüzyil Paris'ine; bolluk, krallar ve kraliçeler çagi ve ayni zamanda devrim çagina gidiyor.

  Gerçek aski Caleb ile yeniden bulusur ve ikili birlikte daha önce hiç yapamadiklari sekilde sakin ve romantik zamani geçirirler. Ikili Paris'te asklari daha da derinlesirken, huzurlu zaman geçirir ve en romantik yerleri gezer. Caitlin babasini aramaktan vazgeçer; böylece bulundugu mekânin ve anin tadini çikarmaya ve hayatini Caleb ile geçirmeye karar verir. Caleb onu okyanusun kiyisindaki orta çag kalesine götürür ve Caitlin hayal edebileceginden de çok mutlu olur.

  Fakat huzurlu zamanlari sonsuza kadar sürmez ve ikilinin ayrilmak zorunda kalmasina sebep olan olaylar araya girer. Caitlin kendini bir kez daha Aiden ve onun cadilar meclisi, Polly ve yeni arkadaslarla bir arada, yeniden egitimine ve görevine odaklanmis olarak bulur. Versay'in savurgan dünyasi ile tanistirilir ve hayal edebileceginin ötesinde kiyafetler ve bollukla karsilasir. Hiç bitmeyen ziyafetler, partiler ve konserleriyle Versay, kendine has bir dünyadir. Zamanda geriye giden ve babalarinin hayalini kuran erkek kardesi Sam ile mutlu bir sekilde yeniden bulusur.

  Fakat her sey göründügü gibi iyi gitmez. Kyle de zamanda geri gider ve bu sefer yaninda seytani yardimcisi Sergei ile birlikte, Caitlin'i öldürmek konusunda her zamankinden daha da kararlidir. Sam ve Polly etraflarindaki her seyi yok etme tehdidi içeren zehirli iliskilere daha da derinlemesine girerler.

  Caitlin gerçek ve güçlü bir savasçi haline gelirken, babasini ve efsanevi Kalkani bulmaya da her zamankinden çok yaklasir. Kitabin doruga ulastiran, heyecanli sonu Caitlin'i Paris'in en önemli orta çag bölgelerinde, ipucu pesinde bir girdabin içine atiyor. Caleb ile yeniden bulusmak hayatinin en zor seçimlerini-ve fedakârliklarini-yapmasini gerektirecek.

  "ARZULANMIS çok iyi dengelenmis. Mükemmel sözcük sayisina sahip ve digerlerini takip eden harika bir devam kitabidir. Karakterler oldukça gerçekçi ve onlarin basina ne gelecegini gerçekten önemsiyorum. Tarihi figürün tanitimi oldukça enteresan ve kitap hakkinda düsünmeye itiyor." --The Romance Reviews

 • "ALACAKARANLIK ve VAMPIR GÜNLÜKLERINE rakip bir kitap, en son sayfasina kadar basinizi kaldirmadan okumak isteyeceksiniz! Macerayi, aski ve vampirleri seviyorsaniz, bu tam size göre bir kitap!" --Vampirebooksite.com (Dönüsüm için) YAZILMIS'ta bir gün uyanip vampire dönüstügünü fark eden 16 yasindaki Scarlet Paine, basina neler geldigini anlamaya çalisiyor. Ebeveynlerinden ve arkadaslarindan uzaklasan Scarlet'in güvenebilecegi tek kisi, bir anda hayatinin aski olan gizemli çocuk Sage'dir. Ancak Scarlet evinin terk edilmis oldugunu gören Sage'i hiçbir yerde bulamayacaktir. Dünyada yapayalniz kalan, güvenebilecegi kimse kalmayan Scarlet arkadaslarini arar ve onlarla arasini düzeltmeye çalisir. Ondan Hudson Nehrinde terk edilmis bir adaya yapacaklari gezide kendilerine katilmalarini istediginde her sey düzelmis gibidir - ama Scarlet'in hem arkadaslarinin hem de düsmanlarinin kafalarini karistiran güçleri gözler önüne serildiginde isler kontrolden çikar. Hala ona ilgi duyan Blake onunla arasini düzeltmeye çalisir. Çok içtendir ve Scarlet Blake ile mi yoksa hiçbir yerde bulamadigi Sage ile mi olmak istedigine karar vermeye çalisirken iyice kafasi karisir. Scarlet sonunda Sage'i buldugunda hayatinin en romantik zamanlarini geçirir, ancak buna sadece birkaç günlük ömrü kalan Sage'in trajedisinin gölgesi düser. Bu arada dünyada onun disindaki tek vampir olan Kyle, Scarlet'i aramak için kanli bir maceraya atilir; Caitlin ve Caleb Aiden'a danisir ve her ikisi de farkli görevlerle harekete geçer - Caleb Kyle'i durdurup öldürmek, Caitlin ise vampirleri iyilestirdigi ve sonsuza kadar öldürdügü söylenen tarihi eser hakkinda arastirma yapmak için ünlü Yale Üniversitesi kütüphanesine gitmek üzere yola koyulur. Zamana karsi bir yaris baslamistir ve her sey için çok geç olabilir. Scarlet hizli bir sekilde degismekte ve dönüsümünü kontrol edememektedir; Sage ise her geçen an ölüme yaklasmaktadir. Kitap aksiyon dolu, sasirtici sonuna dogru ilerlerken, Scarlet hayatini sonsuza kadar degistirecek kadar önemli bir seçim ile karsi karsiya kalacaktir. Scarlet Sage'in hayatini kurtarmak için fedakârlikta bulunacak midir? Ask için her seyi riske atacak midir? "Heyecan, romantizm, macera ve sürprizlerle dopdolu. Elinize aldiginizda tekrar tekrar âsik olacaksiniz." --vampirebooksite.com (Dönüsüm için)

empty